• Sylicynar, 60 tabletek

Sylicynar, 60 tabletek

  • Lek Sylicynar stosuje się w stanach po toksycznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in.
  • czynnikami toksycznymi i wspomagająco w zaburzeniach czynności wątroby oraz przy podwyższonym stężeniu cholesterolu.
26,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Sylicynar, 60 tabletek

 

Sylicynar jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Sylicynar zawiera w swoim składzie wyciąg z ziela karczocha oraz suchy wyciąg z łuski ostropestu plamistego.
Substancją czynną łuski ostropestu plamistego jest zespół flawonolignanów zwany sylimaryną, zawierający między innymi sylibininę. Lek Sylicynar stosuje się w stanach po toksycznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin). Wspomagająco znajduje zastosowanie w zaburzeniach czynności wątroby oraz przy podwyższonym stężeniu cholesterolu i trójglicerydów w surowicy krwi przy zachowaniu diety niskotłuszczowej.
Przeciwskazania: Przeciwwskazaniem do stosowania leku Sylicynar jest niedrożność dróg żółciowych. W przypadku kamicy żółciowej należy przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Podczas terapii i po jej zakończeniu należy unikać środków szkodliwych dla wątroby. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Benzoesan sodu E211 może zwiększać ryzyko żółtaczki (zażółcenie skóry i białkówek oczu) u noworodków (do 4. tygodnia życia).
Dawkowanie: 
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat 3 razy na dobę 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Produkt wymaga systematycznego stosowania. Okres terapii należy konsultować z lekarzem. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przechowywanie: 
  • Lek należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować leku Sylicynar po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
  • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Substancjami czynnymi są:

Jedna tabletka powlekana zawiera:
140 mg wyciągu suchego z ziela karczocha (Cynarae herbae extractum, DER 3-7:1, ekstrahent: woda),
28,6 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20-34:1),
ekstrahent – metanol 90%, co odpowiada nie mniej niż 20 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna, sodowy glikolan skrobi, powidon, talk, stearynian magnezu, składniki otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, czerń brylantowa E151, żółcień chinolinowa E104, czerwień koszenilowa E124.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990058228
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl. (4 blist.po 15szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0,0286g+0,14g
Rodzaj:
Lek ziołowyPolecane
Sylimarol 70 mg, 30 tabletekSylimarol 70 mg, 30 tabletek
13,74 zł
Alax, 20 drażetekAlax, 20 drażetek
11,59 zł
pixel