WRZODY/ ZGAGA/ REFLUKS

( ilość produktów: 59 )

Wrzody są ubytkami śluzówki żołądka, bądź dwunastnicy powstające w wyniku nadmiaru kwasów żołądkowych, któremu towarzyszą zgaga, niestrawność, pieczenie, ból po jedzeniu, nudności, wymioty, zmęczenie, spadek wagi. Jedną z najczęstszych przyczyn występowania może być zakażenie bakterią Helicobacter pylori, ale i stres, nadmierne spożycie alkoholu, palenie papierosów, grupa krwi 0 lub genetyka. Kiedy podejrzewamy u siebie chorobę wrzodową żołądka należy sięgnąć po leki hamujące produkcję kwasów żołądkowych (szczególnie kwasu solnego), osłaniające śluzówkę żołądka i przyspieszające gojenie się wrzodów. Preparaty ziołowe, takie jak herbatki lub len, stworzone z naturalnych składników także pomogą nam pozbyć się tej przypadłości.

Zgaga jest jedną z częstszych dolegliwości układu pokarmowego, która charakteryzuje się nieprzyjemnym pieczeniem w przełyku spowodowanym cofaniem się soku żołądkowego. Dzieje się tak w wyniku przejedzenia, niestrawności lub zjedzenia produktów, które nie są dla nas odpowiednie i nasz organizm źle je trawi. Przy leczeniu zgagi możemy zaopatrzyć się w leki, które zmniejszają wydzielenie kwasu solnego, zapobiegają cofanie się kwaśnej treści żołądkowej i zakwaszaniu organizmu lub utrzymują prawidłową równowagę kwasowo-zasadową.

Refluksem nazywamy przypadłością, w której kwas solny cofa się do przełyku wraz z treściami żołądkowymi powodując uszkodzenie błony śluzowej przełyku. Do najbardziej typowym objawów należy zaliczyć: zgagę, suchy kaszel, chrypę lub problemy z połykaniem. W celu wyleczenia refluksu trzeba stosować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego i osłaniające błonę śluzową.

pixel