• Stoperan kaps. 2mg x 8szt

Stoperan kaps. 2mg x 8szt

  • Działanie: Loperamid należy do syntetycznych opioidów. Wykazuje silne i długotrwałe działanie przeciwbiegunkowe. Wiąże się z receptorami opioidowymi w ścianie jelita, w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia uwalniania acetylocholi
7,12 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Loperamid należy do syntetycznych opioidów. Wykazuje silne i długotrwałe działanie przeciwbiegunkowe. Wiąże się z receptorami opioidowymi w ścianie jelita, w wyniku czego dochodzi do zmniejszenia uwalniania acetylocholiny z zakończeń nerwowych i zwojów śródściennych, co powoduje zahamowanie perystaltyki jelit. Zwiększa napięcie zwieracza odbytu. Początek działania terapeutycznego loperamid wykazuje po 1-3 h od przyjęcia, przy czym w ciągu 48-72 h u 97-99% pacjentów z ostrą biegunką osiągnięty zostaje pełny efekt terapeutyczny. W dawkach terapeutycznych nie działa na o.u.n. Po podaniu doustnym loperamid słabo (<0,5%) wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże się w 97% z białkami osocza. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 5 h. Wydalany jest głównie z kałem w postaci glukuronianów; około 1,3% jest wydalane z moczem. T0,5 wynosi około 10 h.
Wskazania: Leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na loperamid lub którykolwiek ze składników preparatu. Stany, w których niepożądane jest zwolnienie perystaltyki jelit. Niedrożność jelit. Ostre wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostry rzut krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, zwłaszcza związane z podawaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania. Ostra czerwonka z krwią w kale i przebiegająca z podwyższoną temperaturą ciała. Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 r.ż. Środki ostrożności Należy zachować ostrożność stosując loperamid w biegunce bakteryjnej. Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby ze względu na możliwość toksycznego działania leku na o.u.n. Podawanie leku należy przerwać w przypadku wystąpienia zaparć, wzdęcia lub rozwijającej się niedrożności. Ciąża i okres karmienia piersią Nie stwierdzono działania teratogennego i embriotoksycznego po zastosowaniu loperamidu. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży, a w II i III trymestrze lek może być stosowany jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Lek przenika do mleka matki w niewielkiej ilości - lek należy stosować ostrożnie w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane: Mogą wystąpić: bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, nudności i wymioty, ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia i senności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, bardzo rzadko wstrząs anafilaktyczny).
Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: biegunka ostra - pierwsza dawka 4 mg (2 kaps.), następnie 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 16 mg na dobę); biegunka przewlekła - początkowo 2 mg (1 kaps.) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 8-12 mg (4-6 kaps.) na dobę. Dzieci 9-12 r.ż.: biegunka ostra - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę); biegunka przewlekła - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę). Dzieci 6-8 r.ż.: biegunka ostra - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę); biegunka przewlekła - 2 mg (1 kaps.) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 4 mg na dobę).
Interakcja: Nie stwierdzono istotnych klinicznie interakcji loperamidu z innymi lekami.
Substancja czynna: 1 kapsułka zawiera loperamidu chlorowodorek 2mg.
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990994915
Parametry techniczne:
Opakowanie:
8 kaps. (blister)
Lek na receptę:
nie
Postać:
kaps.twarde
Dawka:
2 mg
Limit sprzedaży:
10



Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel