• Controloc Control 20 mg,14 tabletek

Controloc Control 20 mg,14 tabletek

  • Działanie: Substancja czynna leku CONTROLOC Control jest pantoprazol, który blokuje enzym wytwarzajacy kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku. CONTROLOC Control stosuje się w krotkotrwałym leczeniu obj
12,38 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Controloc Control 20 mg,14 tabletek

 

Działanie: Substancja czynna leku CONTROLOC Control jest pantoprazol, który blokuje enzym wytwarzajacy kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilość kwasu w żołądku. CONTROLOC Control stosuje się w krotkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwasne odbijanie) u dorosłych. Refluks polega na cofaniu się kwasu z żolądka do przełyku, co może prowadzić do wystapienia stanu zapalnego przełyku i wywołać ból. Mogą pojawić się takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgajace aż do gardła 9zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie). CONTROLOC Control może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową (takie jak zgaga, kwaśne odbijanie) już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawow. W celu uzyskania pełnego ustapienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2-3 kolejne dni.


Wskazania: Krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.


Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol, soję lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Pacjenci stosujący lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia HIV). Pacjenci poniżej 18 roku życia. Ciąża i okres karmienia piersią.


Działania niepożądane: CONTROLOC Control należy zawsze zażywać zgodnie z informacjami zawartymi w tej ulotce. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Przyjmować 1 tabletkę na dobę. Nie należy stosować dawki dobowej większej niż 20mg. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku CONTROLOC Control po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku CONTROLOC Control, lecz należy pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią. Nie należy przyjmować leku CONTROLOC Control przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Tabletki przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą, nie należy ich rozgryzać ani dzielić. Dzieci i młodzież: Lek CONTROLOC Control nie powinien być stosowany przez dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.


Dawkowanie: CONTROLOC Control należy zawsze zażywać zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. W przypadku watpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceuta. Przyjmować 1 tabletkę na dobę. Nie należy stosować dawki dobowej większej niż 20g. Lek należy przyjmować przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku CONTROLOC Control po całkowitym ustapieniu objawów. możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi juz po jednym dniu stosowania leku CONTROLOC Control, lecz należy pamiętać, że lek nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią. Nie należy przyjmować leku CONTROLOC Control przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Tabletki przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą, nie nalezy ich rozgryzać ani dzielić.


Interakcja: -


Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 20mg pantoprazolu.


Podmiot odpowiedzialny: Nycomed GmbHPrzed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Hepacol Total 30 tabletekHepacol Total 30 tabletek
11,50 zł
HEPASLIMIN  30 tabletekHEPASLIMIN 30 tabletek
11,99 zł
Verdin Fix, 40 saszetekVerdin Fix, 40 saszetek
14,50 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990687985
Parametry techniczne:
Opakowanie:
14 tabl. (blist.Alu/Alu)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.dojelit.
Dawka:
0,02 g
Limit sprzedaży:
10pixel