• AuroGo proszek do sporządzania roztworu doustnego 13,7g, 20 saszetek

AuroGo proszek do sporządzania roztworu doustnego 13,7g, 20 saszetek

  • AuroGo 13,7 g to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego w celu leczenia zaparć u dorosłych, młodzieży i osób w podeszłym wieku.
19,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

AuroGo proszek do sporządzania roztworu doustnego 13,7g, 20 saszetek

 

Opis

AuroGo 13,7 g to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego w celu leczenia zaparć u dorosłych, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Lek AuroGo działa przeczyszczająco, pomaga w utrzymaniu prawidłowej perystaltyk jelit, nawet przy długotrwałych zaparciach.

Skład

Substancje czynne leku to: makrogol 3350, sodu chlorek, sodu wodorowęglan i potasu chlorek.

Pozostałe składniki to: aromat pomarańczowy Evogran, aromat cytrynowo-limonkowy ,,ME”, krzemionka koloidalna, bezwodna i sacharyna sodowa.

Każda saszetka leku AuroGo zawiera 13,1250 g makrogolu 3350, 0,1785 g sodu wodorowęglanu, 0,3507 g sodu chlorku i 0,0466 g potasu chlorku.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Przewlekłe zaparcia:

Młodzież, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: od 1 do 3 saszetek na dobę w dawkach podzielonych, w zależności od indywidualnej reakcji na lek.

Zaklinowanie stolca:

Młodzież, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: 8 saszetek na dobę, których zawartość należy przyjąć w ciągu 6 godzin, jeśli roztwór był właściwie przechowywyany w lodówce.

Lek można stosować w dowolnym czasie z posiłkiem lub bez posiłku. Należy rozpuścić zawartość każdej saszetki w 125 ml (pół szklanki) wody i wypić.

Działanie

Produkt leczniczy AuroGo działa przeczyszczająco.

Wskazania

Lek stosuje się w leczeniu zaparć u dorosłych, młodzieży i osób w podeszłym wieku.

Przeciwwskazania:

  • niedrożność jelit,
  • perforacja ściany jelita,
  • ciężka choroba zapalna jelit, taka jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Crohna lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy (okrężnica olbrzymia rzekoma),
  • uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 

Należy przerwać stosowanie leku AuroGo i natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, jeśli: wystąpiła ciężka reakcja alergiczna, która powoduje trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Inne działania niepożądane to: reakcje alergiczne, które mogą powodować wysypkę skórną, swędzenie, zaczerwienienie skóry lub pokrzywkę, obrzęk dłoni, stóp lub kostek, ból głowy oraz wysokie lub niskie stężenie potasu we krwi.

Czasami może wystąpić niestrawność, ból brzucha lub burczenie w brzuchu. W początkowym okresie stosowania leku AuroGo może także wystąpić wzdęcie brzucha, dolegliwości związane z gazami jelitowymi, nudności lub wymioty, pacjent może również odczuwać ból odbytu i może wystąpić łagodna biegunka. Te działania niepożądane zwykle ustępują, jeśli zmniejszy się dawkę leku AuroGo.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Podczas stosowania leku AuroGo należy kontynuować przyjmowanie dużej ilości płynów. Płyn przyjmowany razem z lekiem AuroGo nie może zastąpić regularnego przyjmowania płynów.

Jeśli wystąpią działania niepożądane, takie jak obrzęk, duszność, zmęczenie, odwodnienie (objawy to zwiększone pragnienie, suchość w jamie ustnej i osłabienie) lub problemy z sercem, należy przerwać stosowanie leku AuroGo i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. 
Przygotowany roztwór należy przechowywać w lodówce w temperaturze 5 ± 3°C i zużyć w ciągu 24 godzin. 

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Podczas stosowania leku AuroGo, niektóre leki, np. przeciwpadaczkowe mogą nie działać odpowiednio skutecznie.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Opakowanie: 20 saszetek

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991450861Polecane
Lipiforma Bergamia 30 kapsułekLipiforma Bergamia 30 kapsułek
34,14 zł
Aurotyna C19 kapsułki  30 kaps.Aurotyna C19 kapsułki 30 kaps.
41,99 zł
LipiForma 30 kapsułekLipiForma 30 kapsułek
17,29 zł
pixel