Naklofen żel, 60 g
- Naklofen Top jest lekiem przeznaczonym do użytku miejscowego, na skórę, działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Naklofen żel, 60 g
Działanie: Naklofen Top jest lekiem przeznaczonym do użytku miejscowego, na skórę, działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Substancją czynną leku jest diklofenak, przenika do ogniska zapalnego i powoduje zmniejszenie obrzęku zapalnego i poprawę ruchomości. Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże lek wykazuje również działanie kojące i chłodzące.
Wskazania: Lek stosowany jest w miejscowym leczeniu: - reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalne tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochwewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego) - zmian pourazowych ( naciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia), - ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku, - jeśli zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub kwasu acetylosalicylowego spowodowało wystąpienie trudności z oddychaniem ( astma oskrzelowa), pokrzywki, ostrego zapalenia błony śluzowej nosa. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Naklofen Top może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne ( wysypki, pokrzywka, astma, reakcje nadwrażliwości z nagłym obrzękiem warg i twarzy, szyi, niekiedy również rąk i stóp lub duszności albo chrypka - obrzęk naczynioruchowy). W przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast powiadomić o tym lekarza. Działania niepożądane mogące wystąpić często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry. Działania niepożądane mogące wystąpić rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry. Działania niepożądane mogące wystąpić bardzo rzadko: wysypka grudkowa, nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy, astma, reakcje nadwrażliwości na światło.
Dawkowanie: Lek należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie wcierając. Ilość zużytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Okres leczenia zależy od wskazań i od reakcji na leczenie. W przypadku stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej lub przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów.
Interakcja: -
Substancja czynna: Diclofenacum natricum
Podmiot odpowiedzialny: KRKA, d.d., Nove mesto - Słowenia
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.