• Miconal żel 30g

Miconal żel 30g

  • Miconal ma postać żelu, jest lekiem przeciwgrzybiczym przeznaczonym do stosowania miejscowego.
21,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Miconal żel 30g

 

Działanie: Miconal ma postać żelu, jest lekiem przeciwgrzybiczym przeznaczonym do stosowania miejscowego. Miconal zawiera substancję czynną mikonazol.
Wskazania: Lek Miconal w postaci żelu stosuje się miejscowo w zakażeniach grzybiczych, takich jak: - grzybica stóp (grzybica międzypalcowa u sportowców); - grzybica pachwin; - grzybica tułowia; - grzybica paznokci - wywołana przez Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum; - drożdżyca skóry - wywołana przez drożdżaki z rodzaju Candida, Cryptococcus; - łupież pstry - wywołany przez grzyby z rodzaju Pityrosporum; - w zakażeniach grzybiczo-bakteryjnych (Streptococcus spp., Staphylococcus spp.),
Przeciwwskazania: Uczulenie na mikonazol lub jakikolwiek ze składników leku, - na zranioną skórę, - na błony śluzowe.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Miconal może powodować działania niepożądane. Objawy niepożądane pojawiające się po zastosowaniu leków można sklasyfikować jako wystepujące: bardzo często (częściej niż u jednego pacjenta na 10), często (częściej niż u jednego pacjenta na 100 i rzadziej niż u jednego pacjenta na 10), niezbyt często (częściej niż u jednego pacjenta na 1 000 i rzadziej niż u jednego pacjenta na 100), rzadko (częściej niż u jednego pacjenta na 10 000 i rzadziej niż u jednego pacjenta na 1 000), bardzo rzadko (rzadziej niż u jednego pacjenta na 10 000). Bardzo rzadko podczas stosowania leku Miconal mogą wystapić reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje alergiczne), nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, kontaktowe zapalenie skóry, wysypka, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, reakcje w miejscu podania, w tym podrażnienie. U niektórych pacjentów podczas stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku zaobserwowania powyżej opisanych lub innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego. O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy nakładać cienką warstwę (około 1 mm) żelu na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Czas leczenia Czas leczenia łupieżu pstrego, drożdżycy skóry wynosi zwykle 2 do 3 tygodni, grzybicy pachwin 2 do 4 tygodni, grzybicy tułowia co najmniej 2 tygodnie, a grzybicy stóp 4 do 6 tygodni. W grzybicy paznokci lek stosuje się pod opatrunki okluzyjne (zamknięte). Po każdym nałożeniu leku, należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą. Dzieci Nie określono bezpieczeństwa tosowania leku u dzieci. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Substancja czynna: Miconazolum
Podmiot odpowiedzialny: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa Spółka Akcyjna

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Tulleo płyn 100 mlTulleo płyn 100 ml
19,95 zł
Maltan maść 40mlMaltan maść 40ml
20,99 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990950119
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl.
,
30 tabl.
,
50 ml
,
30 ml
,
1 szt.
,
30 kaps.
,
50 g
,
100 ml
,
400 ml
,
50 tabl.
,
15 ml
,
1 op.
,
40 ml
,
50 g (tuba)
,
20 pastyl.
,
25 g
,
60 kaps.
,
200 g
,
12 szt.
,
7 tabl.
,
30 g (tuba)
,
50 g (but.z atomiz.)
,
56 szt.
,
200 ml
,
4 ml
,
250 ml

250ml+200ml

Lek na receptę:
nie
Postać:
żel
Dawka:
0,02 g/gpixel