• Tabex 1.5mg x 100 tabl.

Tabex 1.5mg x 100 tabl.

  • Lek Tabex 1,5 mg w postaci tabletek z cytyzyną jest produktem, którego działanie może wspierać silną wolę osoby, która postanawia rzucić nałóg. Wskazaniem do stosowania leku jest chęć rzucenia palenia.
41,48 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Tabex 1.5mg x 100 tabl.

 

Lek Tabex 1,5 mg w postaci tabletek z cytyzyną jest produktem, którego działanie może wspierać silną wolę osoby, która postanawia rzucić nałóg.  Wskazaniem do stosowania leku jest chęć rzucenia palenia. Lek może być stosowany w celu odzwyczajenia organizmu od nikotyny. Substancja czynna leku Tabex 1,5 mg, cytyzyna, wykazuje działanie podobne do nikotyny i jednocześnie konkuruje z nią o podobne receptory. Działanie substancji polega między innymi na pobudzaniu i porażaniu zwojów wegetatywnych układu nerwowego. W ten sposób lek Tabex 1,5 mg zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na nikotynę oraz ułatwia rzucanie palenia, jednocześnie dbając o to, by pacjent nie odczuwał dokuczliwych objawów abstynencji.

W opakowaniu znajduje się 100 tabletek Tabex 1,5 mg. W skład 1 tabletki wchodzi 1,5 mg cytyzyny oraz składniki pomocnicze. Przed rozpoczęciem stosowania leku Tabex 1,5 mg należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania. Farmaceutyk powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazaniami zawartymi w ulotce. Zalecane dawkowanie Tabex 1,5 mg przez pierwsze 3 dni to 1 tabletka przyjmowana co 2 godziny (do 6 tabletek dziennie), przy jednoczesnym stopniowym zmniejszaniu liczby wypalanych papierosów. Dawkowanie Tabex 1,5 mg w dniach 4–12 terapii to natomiast 1 tabletka przyjmowana co 2,5 godziny (do 5 tabletek dziennie). W dniach 13–16 należy przyjmować 1 tabletkę co 3 godziny (4 tabletki dziennie), a w dniach 17–20 zaleca się przyjmowanie 1 tabletki co 5 godzin (3 tabletki dziennie). W dniach 21–25 należy przyjmować już jedynie 1–2 tabletki Tabex 1,5 mg dziennie. Zaleca się jednocześnie, aby całkowicie zrezygnować z papierosów nie później niż 5. dnia po rozpoczęciu terapii.

U niektórych pacjentów lek Tabex 1,5 mg może wywołać działania niepożądane, chociaż nie pojawiają się one u każdego. Możliwe skutki uboczne leku obejmują nudności, zawroty głowy i wymioty, a także osłabienie mięśni i skurcze. Jeśli pacjent zaobserwuje u siebie skutki uboczne leku (również nieopisane w ulotce), powinien skonsultować się z lekarzem.

Lek Tabex 1,5 mg ma przeciwwskazania, więc nie wszyscy pacjenci mogą z niego korzystać. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na składnik czynny lub pomocnicze preparatu. Lek Tabex 1,5 mg nie powinien być też stosowany przez pacjentki spodziewające się dziecka i karmiące piersią. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent zmaga się z miażdżycą tętniczą lub niewydolnością układu sercowo-naczyniowego, poza tym ostrożność powinni również zachować pacjenci z chorobą wrzodową.

Skład

Cytyzyna 1,5 mg, substancja pomocnicze: laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, talk, stearynian magnezu

 

Wskazania

Przeznaczony dla osób chcących zrezygnować z palenia, odzwyczajenia organizmu od nikotyny

Działanie

Głównym składnikiem leku jest  cytyzyna, której działanie jest podobne do nikotyny, konkuruje więc z nią o podobne receptory, stopniowy wypierając z organizmu. Pobudza, a następnie poraża zwoje wegetatywne układu nerwowego oraz powoduje wydzielanie adrenaliny z części rdzeniowej nadnercza i wzrost ciśnienia krwi. Dzięki temu zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na nikotynę i wspomaga rzucenie palenia bez objawu abstynencji. Pamiętać jednak należy, że pozbycie się nałogu nikotynowego wymaga przede wszystkim chęci i silnej woli osoby palącej

Przeciwskazanie

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Szczególną ostrożność zaleca się pacjentom z chorobą wrzodową, niewydolnością układu sercowo-naczyniowego, miażdzycą tętniczą. Nie stosować w ciąży i w czasie karmienia piersią

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990342518
Parametry techniczne:
Opakowanie:
100 tabl. (5 blist.po 20 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
1,5 mg
Limit sprzedaży:
10



Polecane
pixel