• Exoderil krem 10mg/1g, 15 g

Exoderil krem 10mg/1g, 15 g

Producent: SANDOZ GMBH
  • Lek Exoderil ma postać kremu do stosowania na skórę.
19,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Exoderil krem 10mg/1g, 15 g

 

Działanie:

Lek Exoderil ma postać kremu do stosowania na skórę. Substancją czynną jest naftyfina o działaniu przeciwgrzybicznym.
Wskazania:

Lek Exoderil jest wskazany w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych skóry spowodowanych przez grzyby wrażliwe na naftyfinę: zakażenia grzybicze skóry i fałdów skórnych (grzybica ciała, grzybica pachwin); grzybica międzypalcowa (grzybica dłoni i stóp); kandydoza skóry; łupież pstry; grzybica skóry ze zmianami zapalnymi (ze świądem i bez świądu).
Przeciwwskazania:

Leku Exoderil nie należy stosować przy nadwrażliwości na naftyfinę, alkohol benzylowy, alkohol stearylowy lub jakikolwiek inny składnik leku.
Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Exoderil może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą miejscowe podrażnienie skóry: zaczerwienienie, suchość, pieczenie skóry. Powyższe działania niepożądane są przemijające. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza.
Dawkowanie:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Lek Exoderil zwykle nanosi się na zmienioną chorobowo skórę oraz okolice miejsc zmienionych chorobowo jeden raz na dobę. Przed zastosowaniem leku skórę należy umyć i wysuszyć. Aby zapobiec nawrotowi choroby stosowanie leku Exoderil należy kontynuować przez 2 tygodnie po ustąpieniu objawów choroby. W przypadku wrażenia, że działanie leku Exoderil jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Nie należy stosować zbyt dużej dawki. Lek należy zastosować tak szybko jak to możliwe.
Interakcja:

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Jeśli w trakcie leczenia lekiem Exelon zajdzie konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego, o przyjmowaniu leku należy poinformować lekarza przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego, ponieważ Exelon może nasilać działanie niektórych leków zwiotczających mięśnie, stosowanych w czasie znieczulenia ogólnego. Leku Exelon nie należy stosować jednocześnie z innymi podobnie działającymi lekami. Lek Exelon może wpływać na działanie leków cholinolitycznych (leków stosowanych do łagodzenia skurczów żołądka, leczenia choroby Parkinsona czy w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej).
Substancja czynna:

Naftyfiny chlorowodorek

Opakowanie:
Podmiot odpowiedzialny:

Sandoz GmbH

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990422319
Parametry techniczne:
Opakowanie:
15 g
Lek na receptę:
nie
Postać:
krem
Dawka:
0,01 g/gPolecane
Ortanol Max 20mg, 14 tabletek Ortanol Max 20mg, 14 tabletek
9,23 zł
Diclac Lipogel, 50 gDiclac Lipogel, 50 g
15,95 zł
Altacet ,6 tabletekAltacet ,6 tabletek
14,50 zł
pixel