• Pangrol 10 000 x 50 kaps.

Pangrol 10 000 x 50 kaps.

  • Działanie: Lek stosuje się jako uzupełnienie enzymów trzustkowych u osób z zaburzeniami trawienia wynikającymi z braku lub niedostatecznego wydzielania i/lub działania enzymów trzustkowych w dwunastnicy.
  • Wskazania:
42,00 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek stosuje się jako uzupełnienie enzymów trzustkowych u osób z zaburzeniami trawienia wynikającymi z braku lub niedostatecznego wydzielania i/lub działania enzymów trzustkowych w dwunastnicy.
Wskazania: Przewlekłe zapalenie trzustki niezależnie od przyczyny, swoistej nieprawidłowej czynności trzustki, zwężenia przewodu trzustkowego spowodowanego np.. Przez chorobę nowotworową lub kamienie żółciowe, zaburzenia wątroby i dróg żółciowych, przebytej operacji trzustki lub wycięcia trzustki i dwunastnicy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na wieprzowinę lub inny składnik leku, u pacjentów z ostrym zapaleniem trzustki i ostrymi napadami w przebiegu przewlekłego zapalenia trzustki, w fazie zaostrzenia choroby. . Natomiast sporadyczne podawanie leku jest właściwe w fazie ustępowania choroby, w trakcie rozszerzenia diety doustnej, jeżeli występują cechy utrzymywania się zaburzeń czynności trzustki.
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Istotne działania niepożądane i objawy, na które należy zwrócić uwagę. W przypadku wystąpienia jednego z poniższych objawów należy natychmiast przerwać zażywanie leku, jeśli jest to możliwe, zgłosić się do lekarza. W pojedynczych przypadkach, po przyjęciu enzymów trzustkowych, opisywano reakcje alergiczne typu natychmiastowego, takie jak: wysypka skórna, kichanie, łzawienie oczu, skurcz oskrzeli i reakcje alergiczne ze strony przewodu pokarmowego. U pacjentów z charakterystycznymi zaburzeniami trzustki, w pojedynczych przypadkach po przyjęciu dużych dawek enzymów trzustkowych, opisywano występowanie zwężeń dolnych fragmentów jelita (w obszarze krętniczo- kątniczym i okrężnicy występującej). U pacjentów z mukowiscydozą, głównie u osób przyjmujące duże dawki enzymów trzustkowych, może dojść do zwiększonego wydalania kwasu moczowego z moczem. Z tego powodu stężenie kwasu moczowego w moczu u tych pacjentów powinno być monitorowane, aby zapobiec powstawaniu kamieni z kwasu moczowego.
Dawkowanie: Dawkowanie zależy od stopnia niedoboru enzymów trzustkowych, jak również od dostępności biologicznej leku. Może być konieczne przyjmowanie większych dawek. Zwiększenie dawkowania wymaga uprzedniej konsultacji z lekarzem, a jego celem powinno być uzyskanie poprawy w odniesieniu do objawów. Nie należy przekraczać dobowej dawki 15 000-20 000 jednostek lipazy na kilogram ciała. O ile lekarz nie zaleci innego dawkowania należy przyjmować os 2 do 4 kapsułek na każdy posiłek. Dawkowanie u dzieci ustala lekarz. W mukowiscydozie może być stosowany u dorosłych i dzieci o masie ciała od 10 kg. O ile lekarz nie zaleci innego dawkowania pacjenci z mukowiscydozą o masie ciała od 10 kg powinni przyjmować od 1 do 2 kapsułek na posiłek. kapsułki połykać w całości w trakcie posiłku, popijając dużą ilością wody. Pacjenci, którzy nie są w stanie połknąć kapsułki, mogą wypić jej zawartość di odpowiedniej ilości płynu i natychmiast zażyć bez rozgryzania lub żucia.
Interakcja: -
Substancja czynna: Pancreatinum
Podmiot odpowiedzialny: BERLIN-CHEMIE AG - Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990943425
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 kaps. (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
kaps.
Dawka:
10 000 j. Ph.Eur.pixel