• Aescin tabletki dojelitowe 20g x 30szt.  IRF

Aescin tabletki dojelitowe 20g x 30szt. IRF

  • Działanie: Lek Aescin działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie oraz poprawia stan napięcia naczyń krwionośnych. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych. Wykazuje skuteczność w leczeniu obrzęków pooperacyjnych or
11,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek Aescin działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie oraz poprawia stan napięcia naczyń krwionośnych. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych. Wykazuje skuteczność w leczeniu obrzęków pooperacyjnych oraz pourazowych. Aescin powoduje szybsze wchłanianie krwiaków pourazowych oraz zmniejsza prawdopodobieństwo ich wystąpienia w okresie pooperacyjnym (szczególnie po zabiegach chirurgicznych narządu ruchu). Ponadto, uszczelniając śródbłonek naczyń krwionośnych poprawia krążenie żylno-limfatyczne. Lek stosowany jest również w zapobieganiu zakrzepowemu zapaleniu żył w okresie pooperacyjnym, także w leczeniu zaburzeń krążenia żylnego kończyn i żylaków kończyn dolnych.
Wskazania: -
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek. U kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Częstość występowania działań niepożądanych określono następująco: bardzo często - więcej niż u 1 na 10 pacjentów; często - u 1 do 10 pacjentów na 100 pacjentów; niezbyt często - u 1 do 10 pacjentów na 1000 pacjentów; rzadko - u 1 do 10 pacjentów na 10 000; bardzo rzadko - mniej nież u 1 na 10 000 pacjentów; nieznana - częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych. Rzadko: alergiczne zapalenie skóry (świąd, wysypka, rumień, wyprysk, pokrzywka). Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne (w niektórych przypadkach z krwawieniem); tachykardia, nadciśnienie tętnicze; reakcje nadwrażliwości; krwotok z dróg rodnych. Niezbyt często: zawroty głowy, ból głowy; nudności, wymioty, biegunka, uczucie dyskomfortu w żołądku. W przypadku wystąpienia powyższych reakcji, w szczególności krwawienia i pierwszych reakcji nadwrażliwości (wysypka skórna) należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.
Dawkowanie: Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Aescin tabletki powlekane przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dorośli: Zazwyczaj stosowana dawka leku Aescin to 3 razy na dobę po 2 tabletki, po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Profilaktycznie można stosować na minimum 16 godzin przed zabiegiem chirurgicznym. Po 2-3 miesiącach leczenia można zastosować leczenie podtrzymujące w dawce 40 mg (2 tabletki) 2 razy na dobę. W przypadku stosowania środków antykoncepcyjnych można przyjmować podwójną dawkę alfa-escyny. Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna zmiana dawkowania. Stosowanie u dzieci i młodzieży: Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Tabletki powlekane w blistrach Al/PCW po 30 szt., 90 szt. w tekturowym opakowaniu.
Interakcja: Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Aescin może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych. Niektóre antybiotyki - cefalosporyny mogą nasilać działanie leku. Należy unikać jednoczesnego podawania leku Aescin z antybiotykami aminoglikozydowymi, ze względu na możliwy wpływ na zwiększone toksyczne działanie aminoglikozydów na nerki.
Substancja czynna: Skład: Substancją czynną leku jest alfa-escyna. Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon, talk, magnezu stearynian. Otoczka: talk, tytanu dwutlenek (E 171), powidon, polisorbat 80, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, sodu karboksymetyloceluloza, żółcień pomarańczowa (E 110), silikonowa emulsja przeciwpienna.
Podmiot odpowiedzialny: Teva Operations Poland Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991237257
Parametry techniczne:
Opakowanie:
30 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.dojelit.
Dawka:
0,02 gpixel