• Aleve tabletki powlekane  220mg*24

Aleve tabletki powlekane 220mg*24

  • Lek Aleve jest preparatem w postaci tabletek powlekanych, który stosuje się w leczeniu dolegliwości bólowych.
16,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

Aleve tabletki powlekane  220mg*24

 

Lek Aleve jest preparatem w postaci tabletek powlekanych, który stosuje się w leczeniu dolegliwości bólowych.

Skład:

1 tabletka leku Aleve zawiera: naproksen sodowy (Naproxenum natricum) 220 mg, powidon K 30, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian, otoczka Opadry Blue YS-1-4215: tytanu dwutlenek, hypromeloza, Makrogol 8000, indygotyna E132).

Wskazania i działanie:

  • Lek Aleve jest preparatem w postaci tabletek powlekanych, który stosuje się w leczeniu dolegliwości bólowych u dorosłych oraz młodzieży powyżej 16. roku życia. 
  • Naproksen sodowy (Naproxenum natricum), należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które dzięki odwracalnemu hamowaniu syntezy prostaglandyn wywierają działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.

Dawkowanie:

Lek ten należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli i młodzież po 16. roku życia: 1 tabletka, co 8 do 12 godzin, do czasu ustąpienia objawów. Przyjmować niezależnie od posiłku, popić tabletkę szklanką wody.
  • Osoby w podeszłym wieku: rozważyć stosowanie mniejszych dawek.
  • Nie wolno przekraczać dawki dobowej wynoszącej 660 mg, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.
  • U niektórych osób zastosowanie dawki początkowej w wysokości 440 mg naproksenu, a następnie po 12. godzinach kolejnych 220 mg, może spowodować zwiększenie działania przeciwbólowego.
  • Nie podawać leku Aleve dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16. lat, chyba że lekarz jednoznacznie zaleci inaczej.

Lek Aleve jest przeznaczony do stosowania nie dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu, lub nie dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, chyba że przyjmuje się go pod kontrolą lekarza. W razie utrzymywania się dolegliwości bólowych lub gorączki przez dłuższy czas, lub w przypadku stwierdzenia nowych objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Czynna choroba wrzodowa. Skaza krwotoczna. Ciężka niewydolność serca. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność wątroby. Nie stosować, jeśli w  przeszłości po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiły u pacjenta: astma oskrzelowa, pokrzywka lub reakcje typu alergicznego. Nie stosować, jeśli w  przeszłości po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych wystąpiło u pacjenta krwawienie z przewodu pokarmowego lub doszło do przebicia ściany przewodu pokarmowego. Nie stosować, jeśli w przeszłości kilkukrotnie stwierdzono owrzodzenie przewodu pokarmowego lub krwawienie z owrzodzenia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie podawać dzieciom i młodzieży poniżej 16. roku życia.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991304508pixel