Opatr. Klinion Kliniderm Foam PHMB 10x10*1
- Wyrób medyczny w postaci sterylnego, piankowego opatrunku. Produkt zawiera hydrofilową piankę poliuretanową o wysokiej chłonności i zdolności zatrzymywania wysięku.
Opatrunek Klinion Kliniderm Foam PHMB 10x10*1
Wyrób medyczny w postaci sterylnego, piankowego opatrunku. Produkt zawiera hydrofilową piankę poliuretanową o wysokiej chłonności i zdolności zatrzymywania wysięku.
Wymiary: 10 cm x 10 cm.
Przeznaczenie produktu
Wyrób jest zalecany w leczeniu ran ostrych lub przewlekłych o umiarkowanym lub obfitym wysięku. Może być stosowany na rany o obfitym wysięku, jeśli są zajęte niezaleczoną infekcją, pod warunkiem, że leczenie jest objęte nadzorem medycznym.
Wskazania
Opatrunek Kliniderm Foam PHMB może być stosowany w leczeniu:
- odleżyn,
- owrzodzeń na stopach i nogach,
- owrzodzeń w przebiegu cukrzycy,
- ran chirurgicznych,
- nadaje się do stosowania na rany opatrzone bandażem kompresyjnym.
Charakterystyka produktu
Kliniderm Foam PHMB zawiera roztwór 0,5% biguanidu poliaminopropylu (PHMB), który wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu, stosowanie opatrunku pozwala zminimalizować ryzyko infekcji i przyspieszyć proces zdrowienia. Dodatek roztworu 0,1% b-panthenolu ma zadanie poprawić nawilżenie tkanek. Opatrunek jest miękki i z łatwością dopasowuje się do powierzchni rany. Usuwanie go jest bezbolesne nawet po kilkudniowym stosowaniu.
Sposób użycia wyrobu medycznego
- Przed aplikacją opatrunku, należy dokładnie osuszyć okolice rany
- Rozmiar opatrunku należy wybierać zawsze nieco większy niż rana, na którą będziemy go nanosić. W razie potrzeby opatrunek można przyciąć do pożądanego rozmiaru.
- Opatrunek umieścić centralnie nad raną, (beżową stroną na zewnątrz) i przyłożyć do rany.
- Przymocować opatrunek za pomocą nadającej się ku temu taśmy (przylepca), uważając na to, by przylepiec był mocowany wyłącznie na krawędziach opatrunku. Użycie taśmy nie jest wymagane jeśli opatrunek stosowany jest wraz z bandażem kompresyjnym.
Stosowanie produktu
Opatrunek może pozostać na ranie nawet do 7 dni. Częstotliwość zmiany zależy przede wszystkim od stanu rany (obfitości jej wysięku). Na początku terapii taka zmiana może być konieczna raz na dobę. Należy pamiętać by w kontekście cykliczności zmian, zawsze przestrzegać dobrych praktyk pielęgnacji.