Opatrunek ZETUVIT Plus Silicone 12,5x12,5cm*1
- Zetuvit Plus Silicone to opatrunek z silikonową warstwą kontaktową i chłonnym wkładem do leczenia ran ostrych i przewlekłych o wysięku od umiarkowanego do dużego.
Opatrunek ZETUVIT Plus Silicone 12,5x12,5cm*1
Zetuvit Plus Silicone to opatrunek z silikonową warstwą kontaktową i chłonnym wkładem do leczenia ran ostrych i przewlekłych o wysięku od umiarkowanego do dużego.
- Do zaopatrywania ran zarówno ostrych jak i chronicznych o umiarkowanym i dużym wysięku.
- W przypadku ran przewlekłych zalecany do stosowania w fazie ziarninowania i epitelializacji.
- Ze względu na wysoki potencjał retencyjny może być stosowany w kombinacji z terapią uciskową.
- Opatrunek Zetuvit Plus Silicone można mocować przylepcem (np. Omnifix Elastic), opaską podtrzymującą (np. Peha-haft, Peha-fix) bądź rękawem opatrunkowym (np. Stülpa-fix).
- W jałowych opakowaniach po 1 szt.
Zetuvit Plus Silicone jest sterylnym opatrunkiem przeznaczonym do leczenia ran ostrych i przewlekłych o umiarkowanym lub dużym wysięku. Warstwa silikonu w kontakcie z raną umożliwia łatwą aplikację i prawie bezbolesne, atraumatyczne usunięcie. Wkład chłonny dzięki zawartości superabsorbentu pochłania i zatrzymuje wysięk.
Działanie
Wkład chłonny opatrunku Zetuvit Plus SIlicone wchłania wysięk i utrzymuje go wewnątrz. Silikonowa, mikro-przylegająca warstwa kontaktowa zapobiega przesuwaniu się opatrunku i ułatwia jego nakładanie. Zmiany opatrunku przebiegają bezurazowo i bezboleśnie.
Skład
Zetuvit Plus Silicone składa się z wkładu chłonnego wykonanego z celulozy i wysokochłonnego poliakrylanu, przeznaczonego do wchłaniania i zatrzymywania wysięku. Od strony rany jest pokryty warstwą kontaktową w postaci drobnej siateczki silikonowej, ułatwiającą nakładanie opatrunku i nieprzylegającą do rany. Podłoże opatrunku jest wykonane z włókniny polipropylenowej w kolorze zielonym, która jest hydrofobowa, a jednocześnie przepuszcza powietrze, umożliwiając wymianę gazową.
Sposób użycia
- Oczyść ranę roztworem soli fizjologicznej lub zgodnie z instrukcją lekarza.
- Wybrać odpowiednią do rany wielkość opatrunku, upewniając się, że wkład środkowy wychodzi poza krawędzie rany na około 1 do 2 cm. Nie przecinać opatrunku.
- Po przemyciu rany, a przed nałożeniem opatrunku, należy się upewnić, że obszar wokół rany jest suchy (do osuszenia należy użyć wacików) w celu zapewnienia przylegania opatrunku.
- Ściągnąć warstwę ochronną. Opatrunek przyłożyć do rany przylegającą stroną. Zielona strona ma znajdować się po stronie przeciwnej do rany.
- Przymocować opatrunek przy użyciu bandaża podtrzymującego Peha-haft lub innego odpowiedniego produktu podtrzymującego albo założyć bandaż uciskowy zgodnie z instrukcją lekarz.
- Opatrunek może pozostać na ranie przez kilka dni, w zależności od stanu rany i ustalonego protokołu klinicznego.
Zmiana opatrunku jest konieczna, jeśli jest to wskazane klinicznie lub gdy wysięk dotrze do brzegu wkładu chłonnego.